Eliza Natanticu, internată temporar din cauza epuizării și răcelii
Eliza Natanticu a stârnit îngrijorare în rândul fanilor după ce a anunțat, printr-o postare pe rețelele sociale, că a ajuns la spital. Cauza internării este o combinație de oboseală extremă și o răceală severă, care au necesitat tratament medical și perfuzii pentru refacere.
Sprijinul necondiționat al soțului în momente dificile
Soțul ei, Cosmin Natanticu, a fost alături de Eliza pe tot parcursul șederii în spital, oferindu-i susținere emoțională și grijă continuă. Vedeta a transmis fanilor un mesaj liniștitor, explicând că epuizarea și scăderea imunității pot duce la astfel de episoade și a subliniat importanța grijii față de propria sănătate:
„Nu vă speriați, așa ajungeți când sunteți epuizați și sistemul imunitar scade și vă prinde o răceală de dă cu voi de pământ. Azi sunt puțin mai bine, dar vă rog să aveți grijă de voi cum și eu voi avea de azi încolo de mine. Mulțumesc soțului meu care a fost lângă mine și va fi mereu la bine și mai puțin bine.”
Starea actuală a Elizei Natanticu
Într-o declarație recentă, artista a precizat că, deși a trecut printr-o perioadă dificilă, acum se simte mai bine datorită îngrijirii medicale și sprijinului primit:
„Sunt ok, ieri mi-a fost foarte rău, cu răceală și cu oboseală acumulată, dar datorită soțului meu, care a avut grijă de mine, și datorită perfuziilor sunt mult mai bine.”
Provocările din relația Elizei și Cosminului Natanticu
În urmă cu ceva timp, cei doi soți au discutat deschis despre dificultățile prin care au trecut în cuplu, evidențiind modul în care gestionează neînțelegerile. Într-un podcast, au dezvăluit că, deși au avut momente tensionate, comunicarea și iertarea sunt cheia pentru a depăși conflictele:
Eliza Natanticu: „Eu cred că i-am mai dat lui Natanticu block, dar l-am deblocat rapid, pentru că mi-am dat seama că nu sunt chiar atât de drastică.”
Cosmin Natanticu: „Eu nu prea înțeleg impulsurile astea, dar știu că e o reacție rapidă, de genul „nu te mai suport”. Eu continuam să insist prin telefoane.”
Eliza Natanticu: „Mi-a scris multe mesaje și m-a sunat, dar i-am spus că nu mai vreau să le citesc, pentru că nu mă ajutau în acel moment. Noi nu rămânem certați zile întregi.”
Cosmin Natanticu: „Mi-ai dat block vreodată când eram căsătoriți?… nu cred.”
